Systemy Alarmowe 6/2016
Systemy Alarmowe 6/2016
Produkt numeru
6 Produkty firm:
GDE Polska, Impakt, Spy Shop
Forum innowacje
10 Czy branża zabezpieczeń technicznych w Polsce jest innowacyjna?
Jerzy W. Sobstel
Czy firmy polskie uczestniczą innowacyjnie w zagospodarowywaniu nowych obszarów, takich jak ochrona infrastruktury krytycznej, antyterroryzm, bezpieczeństwo granic itd.?
A jak to jest z niematerialnymi obszarami innowacyjności: z innowacjami usługowymi, organizacyjnymi, marketingowymi czy też procesowymi? Znalezienie odpowiedzi na te pytania nie jest łatwe…
Forum
14 Aby w przyszłości nie bolało!
Edmund Basałyga
Systemy zintegrowane
18 Integriti Security Management System – Integracja z systemami wykrywania pożaru
ID Electronics
Jednym z partnerów tegorocznej, V edycji Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego Schrack Seconet i Partnerzy w Jachrance była firma IDE. W trakcie dwudniowych specjalistycznych wykładów połączonych z praktycznymi warsztatami u poszczególnych producentów uczestnicy mieli okazję pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę z zakresu zaawansowanych systemów zabezpieczeń…
Sygnalizacja włamania i napadu
20 Aplikacje mobilne w systemach bezpieczeństwa
Satel
Aplikacja sterująca stała się nieodzownym elementem systemu alarmowego. Dzięki niej, oprócz klasycznego manipulatora, do obsługi instalacji może posłużyć również telefon lub tablet, zmieniając się w zdalne centrum sterowania systemem…
Strefa instalatora
22 System F&Wave, czyli prosta automatyka do domu
Łukasz Kopciuch, Dipol
F&Wave to łatwy w montażu i niezwykle prosty w obsłudze system bezprzewodowego sterowania urządzeniami codziennego użytku. Pozwala na zdalne sterowanie oświetleniem, płynną regulację jasności oświetlenia, sterowanie roletami, żaluzjami, markizami, bramami wjazdowymi i garażowymi oraz innymi urządzeniami w domu za pomocą pilotów, przycisków
naściennych oraz nadajników pod przyciski…
Kontrola dostępu
24 System zarządzania kluczami w obiektach rozproszonych
Electronic Power and Market
W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój technologii technicznego zabezpieczenia
obiektów, na który wpływają oczekiwania użytkowników tych systemów wynikające także z wymagań prawnych i normatywnych w sposobie zabezpieczenia obiektów. Te trendy i zmiany obejmują zasięgiem systemy kontroli dostępu, których stosowanie w zabezpieczeniach stało się powszechne, a często niezbędne ze względu na wymagania prawne czy biznesowe…
Telewizja dozorowa
26 Techniki zliczania osób wykorzystujące obraz jako informację wejściową
Krzysztof Kowalak, Sławomir Maćkowiak
Zliczanie osób w systemach analizy obrazu ma wiele zastosowań. Może zapewnić wiele korzyści biznesowych i operacyjnych różnym organizacjom, zarówno w zakresie optymalizacji sposobu działalności, jak i w sposobie pozyskiwania danych statystycznych, np. dotyczących frekwencji osób…
31 VCA – przegląd oferty rynkowej
AxxonSoft, Bosch Security Systems, Genway, Hikvision, Mobotix, Panasonic, Suma Solutions
34 Technika zliczania osób stosująca dwa obiektywy
Patrycja Krakowiak, Hikvision Poland
Zastępując metody liczenia ręcznego czy z wykorzystaniem kurtyn IR, zliczanie osób oparte na analizie obrazu staje się główną techniką. Zastosowanie dwóch obiektywów i wykorzystanie efektu stereoskopii (stereowizji) poprawia dokładność uzyskanych danych, eliminuje zakłócenia utrudniające zliczanie, jest także wygodne do skonfigurowania…
36 Profesjonalne VCA narzędziem dla agencji ochrony
CBC (Poland)
W związku ze spodziewanymi od stycznia 2017 r. zmianami w przepisach prawnych minimalna
stawka za godzinę pracy na umowę-zlecenie i dla samozatrudnionych wyniesie 12 zł brutto. Zmiana ta jest bodźcem m.in. dla agencji ochrony do poszukiwania rozwiązań technicznych,
które mogłyby w pewnym zakresie zastąpić tzw. ochronę fizyczną. Brana jest pod uwagę inteligentna analiza obrazu wideo, dostarczająca do centrum monitorowania informacji
o zagrożeniach, alarmach i innych zdarzeniach wymagających podjęcia interwencji…
38 NUUO Mainconsole – zaawansowana analityka wideo
Miwi Urmet
System NUUO to jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań do rejestracji i zarządzania
strumieniami wideo. Wśród wielu produktów tej marki na szczególną uwagę zasługuje
oprogramowanie do pracy na serwerach IT – MainConsole…
40 Internet rzeczy i inteligencja w kamerach
Axis Communications
Kamery sieciowe są już nie tylko elementem systemu zabezpieczeń, ale też stanowią podstawę do rozwoju IoT. Mogą służyć zarówno do generowania/rejestrowania obrazów, jak i podłączenia innych sensorów lub urządzeń.
42 Dualna kamera termowizyjno-optyczna 6 Mpix
Mobotix
Firmie MOBOTIX udało się znakomicie połączyć w jednej obudowie technologię przetworników termicznych i optycznych z oprogramowaniem MxActivitySensor (wbudowany czujnik ruchu PIR). Takie rozwiązanie zapewnia automatyczne wykrywanie osób i obiektów z odległości setek
metrów w ciemności…
44 BCS – obraz, rejestracja, zarządzanie
BCS
Obrazy z kamer dozorowych często są wykorzystywane w celach marketingowych, a urządzenia dobierane dla użytkownika muszą jednocześnie spełniać wymagania techniczne i wizualne. Wybierając urządzenia BCS do projektowanego systemu, użytkownik ma zagwarantowany dostęp do zaawansowanych funkcjonalnie urządzeń…
46 MOBOTIX i Konica Minolta – siła nowego połączenia
Linc Polska
Niedawno MOBOTIX – niemiecki producent inteligentnych kamer IP oraz profesjonalnego
oprogramowania do zarządzania sygnałem wizyjnym (VMS), połączył swoje siły z firmą Konica Minolta, która stała się jego większościowym udziałowcem. Konica Minolta, ogłaszając połączenie firm, zwróciła uwagę na nowatorskie rozwiązania technologiczne
marki MOBOTIX, wskazując na zdecentralizowaną architekturę systemu, kompresję obrazu i analizę danych. Współdziałanie firm z pewnością zaowocuje wieloma innowacjami – Konica Minolta zapowiada opracowanie serii nowych produktów, które znacznie poszerzą dotychczasowy obszar zastosowań kamer MOBOTIX…
48 Display&Control – zobacz jeszcze więcej
Maciej Pietrzak, Dahua Technology Poland
Poziom bezpieczeństwa obiektu objętego systemem dozoru wizyjnego (VSS) zależy nie tylko od tego, ile i jakie kamery zastosuje się do obserwacji oraz jakich urządzeń użyje do rejestracji i archiwizacji danych.
Ochrona danych i informacji
50 Kontrola funkcjonowania systemu OIN – poradnik dla przedsiębiorcy. Cz. 2
Marek Ryszkowski
Większość przedstawionych w artykule problemów jest pomijana podczas obligatoryjnych szkoleń specjalistycznych z zakresu ochrony informacji niejawnych dla kierowników jednostek organizacyjnych [KJO], pełnomocników ochrony informacji niejawnych [POIN] i ich zastępców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą jednoosobowo.
Jakie kompetencje ustawodawcy przyznali ABW i SKW w ramach nadzoru funkcjonowania systemu OIN w jednostkach organizacyjnych?
Serwis informacyjny
54 Relacje z imprez branżowych. Nowości produktowe
64 Felieton o bezpieczeństwie
Andrzej Popielski
65 Karty katalogowe